Filmy hotel, fotografia, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hotel, fotografia, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piła

7,6
Dwóch obcych sobie facetów budzą się w starej, zaniedbanej łazience. Ich nadzieję na odnalezienie wyjścia z pomieszczenia niszczy fakt, że ich stopy są przypięte łańcuchem do starych rur, a pośrodku łazienki leży trup. Każdy z nich jest wplątany w krwawą grę psychopaty zwanego Jigsaw, a stawką którą muszą zapłacić za niewłączenie się do zabawy, jest życie.

John Wick 3

6,6
7,5
John Wick powraca w trzecim filmie, aby ponownie chwycić za broń i wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy czyhają na jego życie.
Lauren (Jennifer Lopez), ambitna reporterka amerykańskiego dziennika, by awansować stara się rozwikłać tajemnicę gwałtów w robotniczej dzielnicy El Paso. Kiedy odkrywa, że jedna z ofiar, z którą przeprowadziła wywiad, nie żyje, zwykłe dziennikarskie śledztwo zaczyna zagrażać również życiu Lauren. W sprawę angażuje się jej były narzeczony, reporter Diaz (Antonio Banderas). Znalezienie sprawców zbrodni będzie tym bardziej niebezpieczne, kiedy dziennikarze odkryją, że padli ofiarami spisku policji, prawników i mieszkańców miasteczka.


Szanghaj

6,0
Szanghaj, 1941 rok, kilka miesięcy przed atakiem na Pearl Harbor. Do okupowanego przez Japończyków miasta przypływa Paul Soames (John Cusack). Oficjalnie jest dziennikarzem, pracującym dla anglojęzycznej gazety. W rzeczywistości to amerykański agent, który ma się spotkać ze swym przyjacielem Connorem (Jeffrey Dean Morgan) i odebrać od niego ważne informacje wywiadowcze. Jednak do spotkania nie dochodzi – na krótko przed nim Connor zostaje zamordowany. Próbując wyśledzić odpowiedzialnych za tę zbrodnie, Paul poznaje piękną Annę (Li Gong), jej męża Anthony'ego (Yun-Fat Chow) oraz japońskiego kapitana Tanakę (Ken Watanabe).
W okupowanej Francji, należący do Ruchu Oporu inżynier Philippe Gerbier zostaje zdradzony i wydany nazistom. Po ucieczce dołącza do swoich w Marsylii, gdzie stara się doprowadzić do egzekucji zdrajcy. Film ukazuje nieustraszonych bojowników podziemia w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których honor przestaje być wartością absolutną. O realizmie obrazu świadczy fakt, że zarówno autor powieści, która stanowiła podstawę dla scenariusza, Joseph Kessel, jak i reżyser filmu należeli do "Armii Cieni".
Policjant ściga dwóch hippisów podejrzanych o serię morderstw.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.
Amerykańska para Roy (Woody Harrelson - Urodzeni mordercy) i Jassie (Emily Mortimer - Wszystko gra) podróżują legendarną koleją transsyberyjską z Chin do Moskwy. W pociągu spotykają inną parę - tajemniczego i uwodzicielskiego Carlosa (Eduardo Noriega - 8 części prawdy) i jego enigmatyczną dziewczynę Abby (Kate Mara - Strzelec). Od tej pory spokojna podróż przeradza się w mrożący, podstępny pościg z morderstwem w tle. Ścigani przez dwóch skorumpowanych policjantów (Ben Kingsley - Sexy Beast i Thomas Kretschmann - Pianista) szybko zdają sobie sprawę, jak mylne były ich pierwsze wrażenia o spotkanych w pociągu osobach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…