Filmy korek uliczny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje korek uliczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mary Fiore jest znakomitą specjalistką od planowania ślubów. Jej kariera wręcz rozkwita czego nie można powiedzieć o jej życiu uczuciowym. Po prostu Mary wciąż nie trafia na tego właściwego faceta. Dopiero gdy przystojny doktor Steve Edison uratuje ją z dość komicznej opresji, w sercu Mary zacznie kiełkować uczucie i nadzieja na szczęście w miłości. Niestety z osobą Stevea wiąże się pewna niewygodna tajemnica. Gdy Mary ją odkryje będzie musiała zawiesić na kołku swój zimny profesjonalizm i walczyć o względy Tego Jedynego. Steve bowiem na pewno powie Tak - tylko jeszcze nie wiadomo komu...
James Ballard powoduje wypadek samochodowy, dzięki któremu nawiązuje romans z atrakcyjną i tajemniczą Helen i wkracza w szokujący świat ludzi ogarniętych obsesją wypadków samochodowych. James odkrywa, że niebezpieczeństwo, zapach skóry, metalu i palonej gumy mają w sobie coś perwersyjnie erotycznego.

Upadek

7,7
Na jednej z obwodnic Los Angeles utworzył się korek. Utknął w nim także William Foster (Michael Douglas). Przykre wydarzenia ostatnich dni oraz potworny upał irytują go do granic możliwości. Rozwścieczony zostawia samochód i wyrusza przed siebie. Sfrustrowanego mężczyznę próbuje powstrzymać detektyw Prendergast (Robert Duvall).


Oskar, podrzędny skrobacz języków w myjni wielorybów nieoczekiwanie zmienia się w wielkiego bohatera rafy koralowej dzięki małemu, niewinnemu kłamstewku. Aby utrzymać je w tajemnicy Oscar musi zaprzyjaźnić się z rekinem wegetarianinem - Lennym. Kiedy kłamstwo mimo wszystko wychodzi na jaw, na pomoc Oscarowi w walce z najgroźniejszą rybą w mieście - Donem Lino spieszą Lenny oraz zawsze lojalna przyjaciółka Angie. Jak się później okazało, dzięki tej walce Oscar poznał prawdziwych przyjaciół i odnalazł swoje miejsce na rafie.
W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się ich sytuacja. Stopniowo wyczerpują się zapasy jedzenia, zaczyna się walka o władzę. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael García Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore (I)), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi. „Miasto ślepców” to przerażająca wizja apokalipsy, która nagle urzeczywistnia się w bezimiennej metropolii.
Film opowiada o rosyjskim studencie, który pewnego dnia staje się właścicielem starej wołgi. Jednak samochód wyglądający na pierwszy rzut oka zwyczajnie, okazuje się być techniczną rewolucją, a na dodatek potrafi latać. Dzięki temu pojazdowi, chłopak staje się bohaterem ratującym mieszkańców przed czającym się złem...
Bruce Nolan (Carrey) to reporter telewizyjny, który wierzy, że cały wszechświat sprzymierzył się przeciwko niemu. W odmieniającym jego życie spotkaniu Bóg (Freeman) obdarza Bruce'a wszystkimi swoimi mocami, by ten podjął się ważnego zadania oraz przekonał się, czy potrafi zrobić to lepiej.

Baraka

7,6
Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.
Adam Sandler i Jack Nicholson występują jako pacjent i jego terapeuta, chociaż czasem można mieć wątpliwości, który z nich jest kim. Po drobnym nieporozumieniu powstałym przy wejściu do samolotu, następuje ciąg niekontrolowanych zdarzeń, które skutkują skierowaniem przez sędzinę Daniels (Lynne Thigpen) dotąd raczej spokojnego i opanowanego Dave'a Buznika na terapię, mającą nauczyć go kontrolować swój gniew. Prowadzi ją doktor Buddy Rydell, zaś uczęszczają na nią bardzo ekscentryczni i wybuchowi pacjenci.
Dramaturg Nicky Rogan oczekuje premiery swojej sztuki, która według licznych opinii jest najlepszą w jego karierze. Kiedy jednak okazuje się, że premierowe przedstawienie na Broadwayu ma odbyć się tego samego dnia, co bardzo ważny, szósty mecz Red Soxów w Pucharze Świata z 1986 roku, Nicky decyduje się zamiast w teatrze zasiąść na trybunach i wspierać ukochaną drużynę. Na premierę sztuki dociera tymczasem bezwzględny krytyk Steven Schwimmer, który jedną niepochlebną recenzją potrafi spowodować natychmiastową sceniczną śmierć sztuki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…